Sonbahar Gezileri Bir Başka Güzel

Yaz bitti ama tatil yapmaya doyamadınız mı? Arada bir kaçamak yapmak , yazın pahalı olması nedeniyle gidemediğiniz yerleri gezip görmek için sonbahar biçilmiş kaftan diyebiliriz. Kış öncesi hafif serin sonbahar aylarını kaçırmayın ve sonbahar tatilinin tadını çıkarın. Sonbahar gezileri için değerlendirebileceğiniz bazı yerleri sizin için listeledik.

Sonbahar gezisi güzel ama araba yok demeyin, ihtiyacınıza en uygun araba Garajyeri’nde hazır!

 

İstanbul’dan uzaklaşmak istemeyenler için Garipçe

garipçe sonbahar gezileri

Hem tatil yapmak hem de İstanbul’dan fazla uzaklaşmak istemiyorsanız, Garipçe sizin için harika bir seçim olacak. Rumelikavağı ve Rumelifeneri arasında yer alan bu küçük köy hem İstanbul’da hem de şehrin tüm gürültüsünden ve karmaşasından uzak. Kahvaltısı ve balık yemekleri ile adını duyuran Garipçe Köyü doğaseverleri mutlu etmeye fazlasıyla yetecektir.

 

 

Trilye’de zeytinyağlıların tadı damağınızda kalacak

trilye

Bursa’nın Mudanya ilçesine bağlı küçük bir sahil kasabası olan Trilye, sonbaharda dinlenmek ve doğanın keyfini sürmek için verebileceğiniz en doğru karar. Kasabada manzaranın yanı sıra sizi mükemmel lezzetlerdeki zeytinyağlılar, taze balıklar, paskalya çörekleri de etkileyecek. Trilye’ye kadar gitmişken cevizli lokumu da yemeden dönmeyin deriz.

 

Ege’ye gitmeden tatil yapmış olmam diyorsanız sizi Bademli’ye alalım

bademli

İzmir Dikili’nin güneybatısında kalan Badem’li , Ege tutkunlarını kendine hayran bırakacak güzellikte. Gitmişken mutlaka görmeniz gereken yerler ise Aya Nikola Kilisesi ve Kalem Adası. Yöresel otların karıştırılarak yapıldığı Koruk Suyu’nu da tatmadan dönmeyin.

 

Dalış yapmayı seviyorsanız Kömür Limanı tam size göre

komur-limani-saroz-korfezi-canakkale

Gelibolu – Çanakkale yolunda kalan gizli bir cennet diyebileceğimiz Kömür Limanı harika bir dalış noktası. Eğer kamp yapmayı seviyorsanız yanınıza mutlaka çadırınızı da alın ve gece yıldızları seyretmenin tadını çıkarın.

 

 

Sahibinden Araç Kirala

Aracını Kirala