Garajyeri Araç Teslim Hikayeleri

Ford Mondeo

26.05.2016 (10:00)

Araç: Ford Mondeo
Sahibi: Hüseyin
Kiracı: Akın
Çıkış – Varış
Kartaltepe Muhtarlığı Yakını/Bayrampaşa – Şişhane Metro Durağı (Yaklaşık Yarım Saat)

Deniz’in her hafta bizlerle paylaştığı araç teslim hikayelerinde bu haftaki güzergahımız Bayrampaşa ve Şişhane arası. Bakalım Garajyeri Vale’lerinden Deniz bizim için neler anlatmış.

Aracın geri teslimi için Bayrampaşa – Şişhane Metro Durağı’nda araç sahibi ile buluşmak üzere Kartaltepe’den yola çıkıyoruz. Bir gece öncesinden malum aracı Akın Bey’den alıp kendi evime yakın bir yere park etmiştim. 26 Mayıs gününün dokuzuncu saatinde (09:15 gibi) aracı 10:00’da teslim etmek üzere evden çıktım. 2-3 yerde mecburen girilen kısa yoğun trafik vardı ancak genel olarak sakin bir yolculuğun ardından, aracın sahibi ile anlaşmış olduğum Şişhane Metro civarında, müsait bir yere aracı park edip (09:55) araç sahibini aradım. Araç sahibinin bulunduğu yer metroya çok yakın olsa gerek ki hemen teşrif ettiler.

Aracı kontrol etmesi için anahtarı Hüseyin Bey’e vermiştim, kendisiyle birlikte gelen bir başka beyefendiye gülerek “Aracı kontrol edecekmişiz.” dedi ve aracın içine dışına hızlıca göz gezdirdi.
Aynı zamanda bu bir başka beyefendi de Garajyeri’nin ne olduğunu sormuştu. Kendisine ne yaptığımızı kısa bir hoşbeş içinde anlattım. Hüseyin Bey’den aracın teslim için tamam olduğu onayını alınca kendisine aracın ruhsatını da verdim ve teslim yerinden ayrıldım.

Hüseyin Bey’in aracının teslimatı için Akın Bey ile gece buluşup aracı ondan almam, beni çok büyük bir yükten kurtardı. Haliyle teslimat için harcanacak süre ve enerji muazzam azalmış oldu ki burada yaklaşık 4 saatlik bir süre kazanımından ve bu 4 saate yakın sürede harcanacak enerjiden bahsediyorum. Bu güzel iş birliğinden ötürü Akın Bey’e teşekkürlerimi iletiyorum.

Bu Ford Mondeo aracı kiralamak için tıkla.

Sahibinden Araç Kirala

Aracını Kirala