Batmobile İstanbul’a Geldi

25 Mart’ta vizyona giren Batman V Superman filminde kullanılan ve daha önce Berlin ITB fuarında sergilenen Batmobile, İstanbul’a getirildi.

zach-snyder-batmobile

Twitter’da yapılan paylaşımlardan anlaşıldığı kadarıyla Batmobile’ı Ömür Gedik’in kullanması bekleniyor. Devasa motoruyla 100 kilometreye 5,5 saniyede çıkabilen Batmobile’ın 3. köprüden geçmesinin planlandığı da söylentiler arasında.

Markaların bu gibi kampanyalar düzenlendiği daha önceden de görülmüştü. Örneğin Geleceğe Dönüş filmi için; Marty Mcfly’ın 2015 yılına geldiği 21 Kasım 2015 tarihinde, yurtdışındaki bazı firmalar müşterilerine Delorean aracı sunmuştu.

delorean-dmc-12-back-to-the-5141

Bir başka kült film olan Mad Max’in, video oyunu çıkışı için de benzer bir kampanya yapılmış ve Amerika’da düzenlenen PAX oyun fuarına katılanlar, Mad Max filmlerinde görmeye alışık olduğumuz araçlara binme şansı yakalamışlardı.

Car-madmax-78b

İstanbul’a getirilen Batmobile’ın yer aldığı Batman V Superman: Adaletin Şafağı filminin konusu ise kısaca şöyle: Dünyada gittikçe tanrılaşan Superman, beraberinde getirdiği savaş ve yıkım ile birlikte insanlık için tehdit unsuru olamaya başlamıştır. Kontrolsüz hareketlerinden dolayı insanlığın yanında mı yoksa karşısında mı olacağı merak edilen Superman’in, Gotham Şehrinin koruyucusu Batman’e karşı mücadelesi ise yeni bir savaşa davetiye çıkaracaktır.

Arrow
Arrow
Shadow
Slider

Görsel kaynak: AirportHaber

Sahibinden Araç Kirala

Aracını Kirala