Tesla Model S 60 Artık Üretilmeyecek!

 

 

Firma yetkilileri Tesla Model S 60 için sipariş alımlarını durdurma kararı aldı. Kararın alınmasındaki en büyük etmen ise Tesla Model S 60'ın diğer modellere göre daha az tercih edilmesi. Tesla'nın şu ana kadar piyasaya sürdüğü araçlar içerisinde en uygun fiyata sahip olan Model 3 ile birlikte sürücülerin karşısına daha fazla seçenek ile çıkacak olan Tesla, bu seçenekleri azaltmak istiyor.

Tesla Model S 75'e eş değer bir model olan  S60'ın üretimini durdurarak, araç seçenekleri arasında kalan  sürücülerin kafasındaki karışıklığı önlemek için böyle bir karar aldıklarını açıklayan yetkililer, 16 Nisan 2017'ye kadar S 60 için sipariş almaya devam edecek.

 

 

 

 

Tesla yetkililerinin yaptığı basın açıklamasında Model S 60'ın üretiminin durdurulacağını açıkladı. Yaşanan son gelişmeler doğrultusunda Tesla'nın giriş seviyesindeki modeli ise S 75 olacak. Model S 75, Tesla'nın S 60 modelinden sadece yazılımsal bazı farklılıklar barındırındırmakta.

Model S 60'ın piyasaya sürülmesindeki öncelikli amaç elektrikli araçların daha erişilebilir hale getirilmesiydi. 17 Nisan tarihine kadar Model S 60'ı satın almak isteyen tüketicilere süre tanıyan firma, belirtilen tarihten sonra araç için sipariş almayacak ve S 60 modelini üretim bandından çıkaracak. 

 

 

Firma S 60 sahiplerini için de bir açıklamada bulundu. Bu açıklamaya göre 60 kilovatsaatlik batarya versiyona sahip kişiler, araçlarını 75 kilovatsaatlik versiyona yükseltebilecek. Haziran 2012'de 69 bin dolara satışa sunulan model Kasım 2016'da 150 bin satışa ulaşmıştı. 

 

Sahibinden Araç Kirala

Aracını Kirala