Aracımı Kiraya Vermek İstiyorum

Aracımı Kiraya Vermek İstiyorum

Senin gibi paylaşımcı insanlar artık kalmadı demek isterdim ama amacının ek gelir sağlayıp oturarak para kazanmak olduğunu ikimizde biliyoruz. Haklısın neden istemeyesin ki?

Aracını kullanmadığın zaman boşta beklemeye bırakmak yerine, kiraya vererek ayda 1.500 TL'ye kadar ek gelir sağlayabilirsin. Orta alt sınıf bir aracı örneğin Fiat Linea- yılda ortalama 1,5 ay kiraya vererek bakım ve vergi giderleri rahat bir şekilde çıkartılabilir.

Ne kadar kazanacağını hesapla


Fiat Linea 1.3 Multijet'in yıllık masrafları üzerinden devam edelim;

  • Yıllık Motorlu Taşıtlar Vergisi: 591 TL
  • Yıllık Bakım Masrafı: Ortalama 1.000 TL
  • TüvTürk Araç Muayenesi: 150 TL (İki yılda bir. Bir araç muayene masrafı ortalama 300 lira)
  • Lastik Değişim Masrafı: 150 TL (600 TL 4 tekerin değişim masrafı. 4 yılda bir tekerlek değişimi olarak hesaplandı)
  • Kasko + Zorunlu Trafik Sigortası: Kişiye, bölgeye göre değişmekte olup ortalama 800 Kasko + 200 Trafik Sigortası olarak hesaplanabilir. (1.000 TL)

Toplam: 2.891 TL

Aracımızı kiraya verdiğimizi düşünürsek, Günlük 65 TL’den, 45 günde 2.891 TL’lik masrafı çıkartmış oluyoruz.

Bu yetmez, aracım benim benzin masrafımı da, mutfak masrafımı da çıkartsın derseniz, aracınızın boşta duran her zamanını değerlendirmenizi öneririz.

Bırakın aracınız sizin için çalışsın. Tatil masraflarınızı bile karşılayabilir. Ne kadar kazanacağınız tamamen size bağlı

 

Bizi araç sahiplerimizden dinleyin!

Aklına takılan sorular varsa şunlara göz atabilirsin;

 

Sen de aracını kiraya vermek için tıkla

Garajyeri nasıl çalışır?

İhtiyacın olduğunda çevrende boşta duran araçları kullanabileceğini söylesek?

Evet, Garajyeri sayesinde çevrendeki araçları hızlıca ve çok uygun fiyatlara kiralayabilirsin. Nasıl mı? Araç sahiplerinin garajyeri.com'a ekledikleri araçlardan birine istekte bulun.

Araç sahibi isteğini onayladıktan sonra garajyeri üzerinden güvenli bir şekilde ödemeni yap. Araç sahibi ile buluş, anahtarı elden teslim al. Merak etme garajyeri üzerinden kiralanan tüm araçlar özel kasko sigortası ile korunur.

Hepsi bu kadar, iyi yolculuklar...

 

Kiralama süreci nasıl işler?

Kiracı rezervasyon talebini gönderdi, sen onayladın ve kiracı ödemesini yaptı, bu aşamalardan sonra garajyeri.com aracı teslim almaya gelen kiracının telefonuna bir kod gönderir.

Kiracı aracın dört bir tarafının ve yakıt göstergesinin fotoğrafını çektikten sonra aracını teslim ettiğini onaylamak için sisteme girmen gereken bu kodu sana verir.

Kiracı aracı getirmeden 2 saat önce ise garajyeri.com 4 haneli yeni güvenlik kodunu bu sefer senin telefonuna mesaj olarak gönderir, sana gelen bu kodu kiracı sisteme girerek aracı sana teslim ettiğini kanıtlar, böylece kiralama sona erer.

Kiralamanın başlangıç ve bitiş saatleri arasında aracın sigorta güvencesindedir.

 

Araçlar sigortalanıyor mu?

Kiralama süresince araçların sigorta kapsamına girmesi için araç sahipleri ve kiracı arasındaki anlaşmanın garajyeri.com üzerinden yapılması gerekir.

Bu şekilde sistem üzerinden yaptığın her kiralamada aracın Doğa Sigorta güvencesi altına alaınır.

Kaza olması durumunda masrafın 1.000 TL lik kısmı kiracadan tahsil edilir, geri kalan tüm masraflar Doğa Sigorta tarafından karşılanır.

Karşı tarafa hasar verilen durumlarda 100.000 TL lik ihtiyari mali mesuliyet sigortası devreye girer, kiralama bedelinin garajyeri.com üzerinden ödenmemesi durumunda aracın sigorta dışı kaldığını lütfen unutma.

 

Kiracıya nasıl güveneceğim?

Araç kiralamak isteyen kişilerin ehliyet, kimlik, kredi kartı, telefon, facebook ve e-posta adreslerini alıyor, ehliyet ceza puanını sorgulayıp facebook profilini kontrol ediyor ve kriterlerimize uyan kiracıları onaylıyoruz.

Kiracıların profilini sen de inceleyebilirsin, kiracının geçmiş kiralamalarına, kiracıya yapılan yorumları ve güven skorlarını görebilir, sistem üzerinden kiracı ile mesajlaşabilir ya da telefondan konuşabilirsin.

Ekstra güvenlik önlemi olarak garajyeri.com'un araç takip sisteminden faydalanmak için başvurabilirsin. Aracına takacağımz takip sistemi ile aracının nerde olduğunu her an bilebilir, acil durumlarda aracının motorunu uzaktan kilitleyebiliriz.

 

Trafik, park cezası ya da geçiş sistemlerinin kullanılması durumunda ne yapılır?

Bu tür durumlar için bi önlemimiz var, aracın markası modeli ve yaşı ile kiracının daha önce sistem üzerinden kiralama yapıp yapmadığı gibi bilgileri göz önünde bulundurarak, kiracını kiredi kartına 300TL bloke koyuyoruz ve söz konusu ceza tutarının buradan ödenmesini sağlıyoruz.

Bir kaç ay sonra gelen cezaları Emniyet Genel Müdürlüğü üzerinden sorguluyor ve sorumluluğun tespit edildiği hallerde cezayı kiracının kredi kartından tahsil ediyoruz.

 

Aracını kiraya verebilmen için şartlar neler?

Kiraya vermek istediğin kimin üzerine kayıtlıysa, o kişini TC kimlik numarasını, aracın ruhsat ve plaka bilgileri ile birlikte fotoğrafını sisteme girerek 10 yaşından küçük ve zorunlu trafik sgortası olan aracını garajyeri.com'a kaydedebilirsin.

Aracın kira bedelini dilediğince belirlemekte serbestsin, ancak makul fiyatlarla kirarlanan araçların daha çok talep gördüğünü aklında bulundurmanda yarar var.

Garajyeri.com'un hizmet ücreti araç kiralama bedeli üzerinden %15 olarak değerlendirlir, bunun dışında hiçbir ücret ödemezsin.

 

Aracını Kirala

Sahibinden Araç Kirala