Araç Teslim Hikayeleri: Sıkı Güvenlik

Dacia Duster, Araç Teslim Hikayeleri: Sıkı Güvenlik

22.05.2016 (18:00)

Araç: Dacia Duster
Sahibi: Mehmet
Kiracı: Hasan
Çıkış – Varış
T4 Habipler – Topkapı Tramvay Hattının “Yeni Mahalle” Durağı – Büyükhanlı Residence Beşiktaş (Yaklaşık 1 Saat)

Pek hareketli geçen pazar sabahı ve öğleden sonrasının ardından yorgun düşen bedenimi 45 dakikalık RAM uykusu ile dinlendirdikten sonra, gün içinde Hasan Bey ile kararlaştırdığımız tramvay durağına 17:55 gibi vardım. Evinin burada bulunması sebebiyle indiğim bu durağa gelmesi 5 dakika kadar sürmüştü. Kendisiyle görüşünce biraz araçtan biraz da yaptığı yolculuktan sohbet ederken aracın fotoğraflamasını yaptım ve bir başka konuşmanın içine girdik. Ben aracı ilk aldığımda benzin çubukları 4 adetti. Hasan Bey aracı aldığında ise 3 adetti. Hasan bey aynen 3 çubuk olarak teslim etmek için gitmiş yakıt almış ve çubukları yükseltmiş. Sonrasında tüm yakıt fişlerini çıkartıp aldığı istasyonları gösterdi, kötü bir yerden yakıt almadım demek için. Bana başta anlamsız gelen bu muhabbeti sonrada adam titiz davranmış, düşünmüş, kıymet vermiş olarak anladım. Kaliteli bir müşteri olduğunu düşündüğümü vurgulamak adına bu anıyı da paylaşmak istedim. Sonrasında aracı teslim alıp yola koyuldum. Tem üzerinden seyrettiğim bu rotada kırmızı ışık haricinde pek bir bekleme yapmamamın verdiği şaşkınlıkla 45 dakika içinde Büyükhanlı Rezidans’ın girişine vardım.

Tam olarak bu andan sonrası rezidans hakkında prosedürlere dayanan kısa bilgilerle birlikte teslimatın geriye kalan kısmını oluşturmaktadır. Mehmet Bey’in söyledikleri üzerine aracı bırakacağım otoparkı ve sahibine ait otopark yerini öğrenmek için pek güvenlikli bu rezidansın pek güvenilir gözü pek güvenlik görevlilerine müracaat ettim. Aracı Mert Bey’e getirdiğimi, Mehmet Bey ile görüştüğümü bildirdim. Bir dizi telsiz ve telefon görüşmelerinden sonra Mehmet Bey’in Mert Bey adında bir şahsın özel şoförü olduğunu ve Mert Bey’in otoparkta kendisine ait yerleri kullanmak durumunda olduğumuzu öğrendim. Asma kattaki 103, 104 ve 105 numaralı park alanlarını kullanabileceğim söylendi ve aracı otopark girişine doğru sürdüm. Önceki güvenlik noktasında herşey çözüldüğü için burada hızlıca yönlendirildim ve 104 numaralı park yerini görünce aracı buradan aldığımı hatırlayarak aynı yere park ettim. Aracın anahtarını rezidansın resepsiyonunda görevli arkadaşa bıraktım ve kendisi de not aldı. Mehmet Bey ile görüşüp aracın 104 numarada olduğunu, anahtarın ise resepsiyonda olduğunu söyledim. Kısa bir hoşbeşin peşine karşılıklı olarak edilen teşekkürler ve iyi dileklerin ardından resepsiyondaki arkadaşa toplu taşıma hakkında danışıp oradan ayrıldım. Hemen dışarıda yani beni ilk karşılayan güvenlik noktasındaki arkadaşla tekrar görüştüm. Kendisiyle kısa bir kapı muhabbeti dalmıştık ki bana, bunca prosedürün mecburiyet olduğunu ve kusura bakmamamı söyledi. Herkesin görevini yaptığını ve kusurluk bir durumun olmadığını belirttim ve iyi dilekler ile oradan ayrılarak gayet hoş seyreden bir teslimatın da sonunu getirmiş oldum.

Tabi ki tüm bunları uzun uzadıya yazmamın asıl sebebi bunca prosedürün bulunması ve Mehmet Bey’in aracının kiralanması söz konusu olduğunda aracı almaya gidecek kişinin karşılaşacağı durumların bir yerde yazılı şekilde bulunmasının faydalı olacağını düşünmemdir. Her kiralamada teslimata aynı kişi gidecek olsa elbette oradakiler kişiyi tanıdıkları için bu prosedürler hızlıca gerçekleşecektir ancak daha etkili çözümün rezidans güvenliğinin aracı almaya gelen kişiyi değil üzerinde yazan markayı, Garajyeri ismini tanıması olacaktır diye düşünüyorum.

Bu Dacia Duster aracı kiralamak için tıkla.

Sahibinden Araç Kirala

Aracını Kirala