Rock FM – Tekno Safari Programının Sunucusu Timur Akkurt’un Garajyeri Deneyimini Paylaştı

Rock FM’de “Tekno Safari” Programının Yapımcı ve Sunucusu olan Timur Akkurt, Ekin Kollama ile Balıkesir Üniversitesi’ndeki söyleşiye gidiyor. İstanbul-Balıkesir yolculuğu için Garajyeri’nden araç kiralamayı seçen Timur Akkurt, araç aramadan araç teslimine kadar olan süreci kendi Youtube kanalında bizlere aktarıyor. Timur Akkurt’un Garajyeri deneyimini anlattığı videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.  Timur Akkurt’un paylaştığı ikinci videoda ise Volkswagen Caravelle ile yapılan yolculuğun bir bölümünü izleyebilirsiniz.

Balıkesir Üniversitesi’ne yapacağı yolculuk için ihtiyacı olan arabayı Garajyeri’nden kiralayan Timur Akkurt, işlemlerini Garajyeri mobil uygulaması üzerinden gerçekleştirdi. Telefonuna indirdiği mobil uygulama üzerinden profil oluşturduktan sonra ihtiyacı olan araç tipi için filtre seçenekleri yardımı ile araç araması yapan Akkurt, aracın teslimatında ise vale seçeneğini kullandı. Vale hizmeti sayesinde Timur Akkurt kiraladığı arabayı Garajyeri Vale’sinden teslim aldı.

 

Garajyeri nasıl çalışır?

10 yaşından genç olan araçlarının zorunlu trafik sigortasını yaptırmış olan araç sahipleri araçlarını sisteme kayıt edip TC kimlik numaralarını, cep telefonu numaralarını, IBAN numaralarını, e-posta adreslerini ve ruhsat bilgileri gibi temel verileri siteye giriyor. Verilen bilgilerin doğruluğunu geçerli sorgulama sistemleriyle kontrol eden Garajyeri, araç sahipleriyle iletişime geçiyor ve üyeliklerini onaylıyor.  Araç kiralamak isteyenler de aynı şekilde bilgilerini vererek platforma üye oluyor ama ayrıca, ehliyet puanı yeterliliği ve Facebook ile giriş gibi bir takım ek zorunluluklar da var.

Platformdaki araçların saatlik veya günlük kira fiyatları araç sahipleri tarafından belirleniyor. Araç kiralamak isteyen kullanıcılar lokasyon ve tarih seçerek arama yapıyor ve gelen sonuçlar içinden, fiyat, model ve mesafe açısından en uygun olan araca istekte bulunuyorlar. Araç sahibi bu isteği onayladığında, kiracı Garajyeri üzerinden ödeme yapıyor ve gidip anahtarı elden teslim alıyor. Araç iade edilinceye kadar Garajyeri hesabında tutulan kira bedeli, aracın teslimiyle birlikte araç sahibine aktarılıyor.

 

Vale Seçeneği Nasıl Kullanılır ?

Garajyeri.com’a girerek veya App üzerinden kendilerine en yakın lokasyondaki aracı seçip kiralama yapmak isteyen kullanıcılar “Ücretsiz Kapıya Teslim” butonunu kullanarak vale hizmetinden faydalanabiliyorlar. Bu özellik sayesinde araç Garajyeri Vale’si tarafından araç sahibinden alınıyor ve kiralama yapan kişiye kapıda teslim ediliyor.

 

Sahibinden Araç Kirala

Aracını Kirala