Kanal D Garajyeri.com Haberi

Araçlarınız yerinde saymasın diye yola çıkıp 3 genç girişimci tarafından kuruldu Garajyeri.com. Kişilerin boşta duran araçlarını değerlendirerek sistemden kiralamalarını sağlıyor. Böylelikle hem araç sahipleri ek gelir etmiş oluyor, hem de kiralayanlar daha yakın ve ucuza kiralık araç bulabiliyorlar.

Araçlar aylık, haftalık, günlük, saatlik kiralanabiliyor. Kira fiyatlarını araç sahipleri kendileri belirliyor. Kiralanan tüm araçlar Doğa Sigorta tarafından ek olarak sigortalanıyor. Garajyeri Takip Cihazı ile de araçların ve sürücülerin güvenliği sağlanmış oluyor. Hem araç sahibinin hem de kiracının kimlik ve kişisel bilgileri doğrulandıktan sonra sisteme kayıt olup kiralamaları gerçekleştirebiliyorlar.

 

Garajyeri nedir?
Kişiden kişiye araç kiralama platformu Garajyeri.com, Türkiye’nin araç kiralama alışkanlıklarını değiştiriyor. Airbnb modelini kişisel araçlara uygulayarak paylaşım ekonomisine katkı sağlayacak olan Garajyeri, günün yüzde 95’inde boş duran kişisel araçların, ihtiyaç duyan kişiler tarafından kullanılmasının yolunu açıyor. Araç sahiplerine ekstra gelir sağlarken, saatlik ve günlük, hatta uzun dönem araç kiralamak isteyenlere de ekonomik bir seçenek vadediyor. Üstelik, anlık ihtiyaçlardan hareket edecek kullanıcıları için,androidve ios mobil uygulamalarıyla lokasyon tabanlı bir çözüm sunuyor.

Hangi ihtiyaca çözüm sunuyor?
Türkiye’de araç sahiplerinin en sık dile getirdikleri sorunların başında, araç fiyatlarının ve yıllık araç masraflarının yüksekliği geliyor. Buna gün içinde araçların yüzde 95’inin boş durduğu gerçeğini de ekleyince, ortaya çıkan tablo oldukça yüklü bir maliyet üreten bir araç sahipliği durumunu ortaya koyuyor. Garajyeri, gün içinde kullanılmayan araçların kiralanmasını sağlayarak araç sahiplerinin maliyetlerini azaltmayı ve gelir elde edecekleri bir ağ oluşturmayı hedefliyor.

Garajyeri’nin getirdiği yenilik, oldukça yorucu kağıt işleriyle özdeşleşen geleneksel rent-a-car şirketlerinden farklı olarak, kişilerin kendi araçlarını yalnızca günlük değil saatlik olarak da kiralamasını sağlaması. Araç kiralamak isteyenlerin daha uygun fiyatlı ve daha geniş bir ürün çeşitliliğiyle karşılaştığı platformdan kiralanan her araç sayesinde, trafikten tam 9 araç çekilmiş oluyor. Garajyeri, İstanbul gibi trafik sorunuyla boğuşan bir kentte, araç sayısının artmasına karşı bir önlem olarak da öne çıkıyor. Mahalledeki araçları kiralayarak komşuluk ilişkilerini güçlendirmek de Garajyeri’nin sosyal hedefleri arasında.

Aracını kullanmaya vakit bulamayıp ayda 1500 TL gibi ek bir gelir yaratmak isteyen araç sahipleri ile özellikle de hafta içi servisle işine gittiği için yalnızca haftasonu kullanacağı bir araba satın almak istemeyen beyaz yakalı çalışanlar için harika bir fırsat!

Sahibinden Araç Kirala

Aracını Kirala