Garajyeri mobil uygulaması güncellendi

Kişiden kişiye araç kiralama platformu Garajyeri’nin mobil uygulamasına gelen yeni özellikler sayesinde, aracınla ilgili tüm bilgileri ve kiralamalar için uygun olduğu tarihi artık telefonundan da güncelleyebilirsin.

Garajyeri uygulaması üzerinden, kiraya verdiğin aracınla ilgili güncellemeleri aşağıdaki adımları izleyerek yapabilirsin.

  1. Garajyeri’nin güncel mobil uygulamasını telefonuna indir
  2. E-mail ve şifrenle giriş yap
  3. Profilinden “Araçlarım” bölümüne gir ve aracını seç
  4. Sağ üstte yer alan açılır menüye tıklayarak “Bilgilerini Güncelle” kısmını seç
  5. Aracınla ilgili güncellemek istediğin bilginin üzerine tıklayarak yapmak istediğin değişikleri gir ve kaydet

Mail2

Aynı işlemi aracının kiralamaya uygun olduğu tarihleri belirlemek için de yapabilirsin.

Bunun için de yine aynı menü üzerinden “Uygunluk – Ücret” kısmı altındaki “Kiralamaya Kapalı Günler” bölümünden, aracının kiralama için uygun olmadığı tarihleri seçebilirsin. Böylelikle aracın belirlediğin tarihler arasında kiralamalara kapalı olur.

Hala Garajyeri uygulamasını indirmediysen, iOS uygulaması için buraya, Android uygulaması için buraya tıklayarak indirebilirsin.

Garajyeri nasıl çalışır?

10 yaşından genç ve zorunlu trafik sigortası yapılmış araç sahipleri, garajyeri.com adresi üzerinden araç fotoğraflarını, ruhsat, plaka, kimlik ve IBAN numaralarını, e-posta adresleri ve telefon numaralarını girerek  sisteme kayıt oluyor.  Verilen bilgilerin doğruluğunu, geçerli sorgulama sistemleriyle kontrol eden Garajyeri, araç sahipleriyle iletişime geçerek üyeliklerini onaylıyor.  Araç kiralamak isteyenler de aynı şekilde bilgilerini girerek platforma üye oluyor ama onlar için en az 1 yıllık ehliyet, ehliyet puan yeterliliği ve Facebook ile giriş gibi ek zorunluluklar var.

Platformdaki araçların ne süreyle, hangi zaman aralığında kiralanabileceği ve kira ücreti araç sahipleri tarafından belirleniyor ancak Garajyeri, kira taleplerinin piyasa üzerinde olmamasına özellikle dikkat ediyor. Araç kiralamak isteyen kullanıcılar lokasyon ve tarih seçerek arama yapıyor ve gelen sonuçlar içinden fiyat, model ve mesafe açısından en uygun olan araç için istekte bulunuyorlar.  Araç sahibi bu isteği onayladığında, kiracı Garajyeri üzerinden ödeme yapıyor ve gidip anahtarı elden teslim alıyor. Araç iade edilinceye kadar Garajyeri hesabında tutulan kira bedeli, aracın teslimiyle birlikte araç sahibine iletiliyor.

Araç güvenliği nasıl sağlanır?

Garajyeri hem araç sahibi, hem de araç kiralamak isteyenler için çok önemli olan araç güvenliğini, Doğa Sigorta ile oluşturduğu Türkiye’nin ilk ‘Kişiden kişiye araç kiralama sigortası’ ile sağlıyor. Araçlar, kiralama süresi boyunca Doğa Sigorta güvencesi altına alınıyor.

Ayrıca, kiralama boyunca sigortaya ek olarak 7/24 yol yardımı ve çekici hizmeti de sağlayan Garajyeri, oldukça iddialı bir sistem sunuyor.Bunun yanı sıra kendi geliştirdiği araç takip sistemiyle ek bir güvenlik katmanını devreye sokan platform kullanıcıları, istekleri doğrultusunda cihaza sahip olarak bu hizmetten de yararlanabiliyorlar.

Sahibinden Araç Kirala

Aracını Kirala