Araç Kiralamak İçin Neler Gerekli?

Garajyeri ile İstanbul’un her noktasında ihtiyacınıza en uygun arabayı bulmanız mümkün. Garajyeri’nde araç kiralama şartları neler, araç kiralamak için ne gerekli diyorsanız sorularınızı bu yazımızda yanıtlamaya çalıştık.

araç kiralama

Sürücü Yaşı

Garajyeri’nde araba kiralayabilmek için az 21 yaşında olmanız gerekir.

Ehliyet Süresi

İstanbul kiralık araç konusunda sokağınızda araba bulma imkanını size sağlayan Garajyeri’nden araba kiralayabilmek için en az 1 yıllık ehliyete sahip olmanız gerekir.

Ek Sürücü

Kiralanan herhangi bir araç birden fazla kişi tarafından kullanılabilir. Bunun için yapmanız gereken tek şey seçtiğiniz araca kiralama isteği gönderirken ek sürücü paketi satın almak ve ek sürücü ile ilgili sizden istenilen bilgileri sisteme girmek..Bu sayede ek sürücü de kasko sigortası kapsamına alınmış olur. Ek sürücünün de  ana sürücü için belirtilen yaş ve ehliyet kriterlerine uyması gerekir.

araç kiralama

Araç Kiralama Süresi

Garajyeri’nde ihtiyacınıza en uygun arabayı saatlik, günlük, haftalık, aylık olarak araç kiralama işlemi yapmanız mümkün. Araç kiralama bedelleri tüm süreler için araç detayında mevcuttur.

Kilometre Sınırı

Kiraladığınız araçta günlük kilometre sınırı var olarak belirlenmiş ise ;

1-3 gün kiralamada günlük 400km,
3-7 gün kiralama günlük 300km,
7-21 gün kiralama günlük 200km,
21-30 gün kiralama 100km şeklindedir. Kilometre aşımı ise 0,20 kuruş ile ücretlendirilmektedir.

Ödeme Yöntemleri

Araç kiralama işlemini tamamlayabilmeniz için isteğiniz onaylandıktan sonra sistem üzerinden kredi kartı ile ödeme yapmanız gerekir. Kredi kartı dışında herhangi bir ödeme biçimi kabul edilmez. Eğer kredi kartı kullanıcısı değilseniz, bir tanıdığınızın kartı ile de işlem yapabilirsiniz. Kart adınıza tanımlı olmak zorunda değil.

Depozit /Provizyon

Kiraladığınız aracı kullandığınız süre boyunca oluşabilecek trafik ve park cezaları, eksik yakıt, km aşımı vb. durumlar için teminat alınması gerekiyor. Bu teminat için kredi kartına provizyon adı verilen bir işlem uygulanır. Kiralama işlemlerinde tüm marka ve modellerde provizyon ücreti sabittir.  Provizyon bedeli yaşa göre farklılık gösterir. Eğer 24 yaş altında iseniz 500 TL, 24 yaş ve üzerinde iseniz 250 TL provizyon bedeli alınır.

Kasko / Sigorta

Kiralık araçların tamamı kiralama süresince, aracın tam değerini kapsayacak şekilde tüm risklere karşı Doğa Sigorta güvencesi ile kaskolanır. Araç sigortalarında 1000 TL’lik muafiyet bulunmaktadır. Kiracının kusurlu olduğu bir hasar durumunda ilk 1000 TL’den kiracı sorumludur. 1000 TL’nin sonrasında ise kasko devreye girer.

240x400_arac_kirala

Teslim ve İade

Kiralanan araç yalnızca belirtilen adresten teslim alınmalı ve iade için belirlenen adreste iade edilmelidir. Kiralama için eğer vale talebiniz yoksa, aracı kiralama başlangıcında sahibinden teslim alıp kiralama bitiminde yine kendisine teslim etmeniz gerekir. Aracı teslim alırken aracın dört bir yanının , yakıt ve km göstergesinin fotoğrafını çekmeli ve kiralama sonrasına kadar bu resimleri saklamalısınız.

Kiralama Başlangıç ve Bitiş Kodu

Kiralama başlangıcını takip edebilmemiz için, aracı teslim almaya gidildiğinde kiracı kendisine SMS ile iletilen kodu araç sahibine vermelidir , araç sahibinin kodu sisteme girmesi kiralamanın başladığını gösterir. Kiralama sonunda ise araç sahibine aracın teslim edildiğini takip edebilmemiz için ise araç sahibi kendisine gönderilen kodu kiracıya vermeli ve kod kiracı tarafından sisteme girilmelidir.

Yakıt

Araç teslim alınırken yakıt deposu seviyesinin kontrol edilmesi önemlidir. Kiralanan aracın aynı seviyede yakıtla iade edilmesi beklenir. Eksik yakıt olması durumunda, yakıt ücreti tahsil edilir.

HGS/OGS – Otomatik Geçiş Ücreti

HGS/OGS ücreti kullanıldığı kadar  araç iadesinde tahsil edilir. HGS/OGS hiç kullanılmamışsa herhangi bir ücret tahsilatı yapılmaz.

 

Sahibinden Araç Kirala

Aracını Kirala