Arabamı Kiraya Vererek Gelir Elde Edebilir Miyim?

Arabanızı kullanmadığınız zamanlarda kiraya vererek bütçenize katkı sağlama istiyor ancak "Arabam ile yatırım yapmam mümkün mü?" " Arabamı kiralayarak gelir elde edebilir miyim?" " Araba kiralama şirketlerine araç vermek doğru mu?" gibi sorular kafanızı kurcalıyor ise bu yazımız tam size göre. Araç kiralamaya dair sorularınızı sizin için yanıtlamaya çalıştık. Faydalı olması dileğiyle.

 

 

Aracınızı kiraya vermeden önce dikkat etmeniz gerekenler;

Aracınızın bakımlarının tam olması, eğer bu konuya dikkat etmezseniz hem kiracılarınız için risk oluşturmuş olursunuz hem de aracınız size ciddi maddi sorunlar çıkarabilir.

Aracınızı kullanmadığınız zamanları belirleyip kiralamalarınızı bu takvime göre yönlendirmeniz kiracılarınız ve sizin için avantaj sağlayacaktır. Garajyeri'nde arabanız kiradaysa aracınızın uygunluk takvimini kolaylıkla belirleyebilirsiniz. 

Aracınızı kiraya verdiğinizde yapılan sigorta ve sözleşmeler hem sizin hem de kiracılarınız için büyük önem taşıyacaktır bu nedenle anlaştığınız firmaya kiralama sigortası, kapsamı ve sözleşmeler ile ilgili sorular sorup detaylı bilgi almaya özen gösterin. Garajyeri'nde kiralanan arabalar,  kiralama boyunca Doğa Sigorta güvencesi ile tüm risklere karşı kaskolanmaktadır. Sözleşmeler ve sigorta detayları araç sorumlunuzdan talep edebilirsiniz.

Aracınızı eğer bir filoya verirseniz sizden aracınızı uzun dönem için almak isteyeceklerdir, bu durumda ihtiyaç anında aracınızı kullanamayacağınız için kendinize uygun araç bulmanız gerekebilir. Bu gibi bir durumu Garajyeri'nde yaşamazsınız. Garajyeri aracınızı günlük, saatlik, haftalık ya da uzun dönem kiralamanıza olanak tanır. Aracınızın kiralama süresini siz belirleyebilrisiniz.

Aracınızı kiraya verdiğinizde kazanabileceğiniz ortalama gelir ile ilgili bir ön görüşme yapabilirsiniz, kiralama şirketleri genellikle kiralama bedelini önceden belirler ve size bu rakam üzerinden kiralama yapmanızı teklif eder. Garajyeri'nde ise aracınızın kiralmaa bedelini, piyasa üst rakamlarını geçmediği dürece siz belirleyebilirsiniz.

Aracınızı kullanmadığınız zamanlarda Garajyeri aracılığı ile kiraya vererek, hem bütçenize destek sağlayabilir hem de ihtiyacınız olduğu anda arabanızı kullanabilirsiniz. Garajyeri klasik araç kiralama şirketlerinin aksine size belli yaptırımlar uygulamaz ve araç paylaşımı ile bütçenize katkı sağlamanıza imkan sunar. Aracınız kiralama süresince kaskolanır, kiralama esnasında gerçekleşen köprü geçişleri, park kullanımları, trafik cezaları, aracın eksik yakıtla teslim edilmesi ya da aracınızla fazla kilometre yapılması gibi durumlarda söz konusu durumlardan kaynaklı kullanımlar, kiracıdan alınan provizyon bedelinden düşülerek size ödenir. Aracınıza kiralmalarda her 10.000 km'de bir ücretsiz periyodik bakım yapılır. Dilerseniz aracınıza takip cihazı taktırabilir, profesyonel fotoğrafçı talebinde bulunabilirsiniz. İhtiyacınız olduğu her an size özel olarak atanmış araç sorumlunuzdan destek alabilirsiniz. 

Garajyeri'nde araç kiralamanızın yanı sıra arkadaşınızı sisteme davet ederek de gelir elde edebilirsiniz. Davet et kampanyamız ile ilgili detaylara buradan ulaşabilirsiniz. 

 

Sahibinden Araç Kirala

Aracını Kirala